Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et

Konya

Vie quotidienne

Vie quotidienne

Konya Bedesten Bazar est le plus vieux, le plus grand et le plus célèbre des bazars de Konya. C'est un bazar où vous pouvez trouver tout ce que vous appelez à des prix raisonnables pour tous les budgets. Şükran Mahallesi Taş Kapı Medrese Caddesi.

Mevlana Bazar, Yeraltı Bazar, Büyük Konya Bazar, Alaaddin Bazar, Şeyh Şamil Merkezi Bazar sont les autres bazars que vous pouvez trouver ce que vous cherchez.

Konya'nın Turizmi

Aliments Régional

Tirit : C'est l'un des plats sur la tête de la table dans les cérémonies de mariage et les occasions spéciales.

Papara : C'est un plat principal fait en combinant du pain rassis, de yaourt et de sauce. Il est principalement fait dans la tables du Ramadan.

Arabaşı Çorbası : Bien qu'il s'appelle la soupe, il a la potentiel et le goût qui peuvent être le plat principal lui-même.

Mevlana Böreği : Vous pouvez imaginer comme un salpicon d'oignon, de boeuf haché et de persil sera délicieux. Quand les Couettes triangulaires réunir avec le salpicon, il sera plus délicieux.

Sac Arası : Il est confus avec Saç arası mais il est Sac arası. C'est un délicieux dessert unique à Konya.

Fırın Kebabı : Il est dit que Fırın Kebabı (Le Kebab du Four) fait avec le nervure et le bras frontal de l'animal est le plus souhaitable.

Etliekmek : C'est l'un des symboles de Konya. La personne qui n'a pas entendu Etli ekmek (Le pain de viande) est très peu. Quand il a éte entendu pour la première fois , on pense que la viande est placée entre les pains. Mais ce n'est pas le cas.

Konya'nın Turizmi

Sosyal Alanlar

Beyşehir Gölü Milli Parkı : Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü farklı ekosistemleri bünyesinde barındırıyor. 1993’ten bu yana Milli Park unvanını taşımaktadır.

Sille Baraj Parkı : Konyalıları tabiat ve su ile buluşturan park Türkiye’nin en büyük parklarından biridir.

Tropikal Kelebek Bahçesi : Park Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahiptir. 15 tür kelebek 98 tür bitki bulunmaktadır.

80 Binde Devri Âlem Parkı : 2014 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete açılmış olan parka her gün yüzlerce turist ve yerli halk akın ediyor.

Türk Yıldızlar Parkı : Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin ilk havacılık konseptli parkıdır. Park içindeki Uçak Kafe ile beğenileri toplamaktadır.

Kafem : Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile açılan Kafemler şehrin sosyal hayatını canlandırıyor.

Akyokuş Park : Konya’yı kuş bakışıyla görebileceğiniz tek nokta Akyokuş’tur. Park eşsiz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi : Muhteşem mimarisi, doğal akustik mekanları ve geniş fuaye alanları ile hizmet veren kongre merkezi, toplantı ve balo salonları, gala, düğün, iftar gibi organizasyonlara hizmet verebilecek üst düzey mutfak altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kongre, fuar, sergi, müzikal, film galaları ve şirket toplantıları gibi her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Konya Şehir Tiyatrosu : Konya’nın kültür-sanat hayatına katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güçlü kadrosu ve sahnelediği oyunlarla şehrin sevilen etkinlik alanlarından biridir.

Çatalhöyük Neolitik Kenti : Konya’nın 52 kilometre güneydoğusunda yer alan Çatalhöyük Antik Kenti; MÖ 7400 ve 6200 yılları arasında yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı, avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden, ilk yerleşme, ilk ev mimarisi ve ilk kutsal yapılara ait özgün buluntularıyla insanlık tarihine ışık tutan bir coğrafyadır. 2012 yılında, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Selçuklu Seyir Tepesi : Eşsiz şehir manzarası ile yakın zamanda hizmete sunulan ve 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen Seyir Tepesi’nde 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası ve 210 araç kapasiteli otopark gibi alanlar bulunmaktadır.