Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et

콘야

일상 생활

일상 생활

콘야 베데스텐 시장은 코냐의 가장 오래되고 가장 크고 유명한 시장 중 하나입니다. 이 시장에서 당신이 찾는 모든 것을 다양한 가격으로 찾을 수 있습니다. 쉬키란 동 타쉬카프 메드레세 거리.

메블라나 시장, 지하 시장, 그랜드 콘야 시장, 알라딘 시장, 셰이크 샤밀 중앙 시장 같은 여러 시장에서 당신이 필요로 하는 모든 것을 찾을 수 있습니다.

Konya'nın Turizmi

전통 음식

티릿 : 결혼식이나 특별한 날 특별한 요리 중 하나입니다.

파파라 : 건조한 빵에 요구르트와 소스를 섞어 만든 메인 요리입니다. 라마단 음식을 준비 할 때 가장 많이 하는 요리 중 하나입니다.

아라바쉬 수프 : 수프로 불리지만 메인요리만큼 맛있습니다.

메브라나 뵈렉 : 양파, 다진 고기, 파슬리로 준비된 살피콘이 얼마나 맛있는지 상상할 수 없습니다. 삼각형으로 준비한 얇은 반죽과 살피콘이 만나면 엄청 맛있습니다.

사츠 아라스 (Saç arası) : 랑 햇갈릴 수 있습니다, 정확한 명칭은 사즈 아라스(Sac arası)입니다. 콘야 특유의 맛있는 디저트입니다.

Fırın Kebabı : 동물의 갈비뼈와 앞발로 오븐 케밥을 할 때 가장 맛있다고 합니다.

에틸리 에크멕 : 콘야라고 하면 가장 먼저 떠오르는 음식은 바로 에틸리 에크멕입니다. 거의 모든 사람들이 이 음식을 알고 있습니다. 이 음식 이름을 처음 들었을 때 빵 사이에 고기가 있다고 생각하는데 사실은 그렇지 않습니다.

Konya'nın Turizmi

사회적 영역

Beyşehir Gölü Milli Parkı : Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü farklı ekosistemleri bünyesinde barındırıyor. 1993’ten bu yana Milli Park unvanını taşımaktadır.

Sille Baraj Parkı : Konyalıları tabiat ve su ile buluşturan park Türkiye’nin en büyük parklarından biridir.

Tropikal Kelebek Bahçesi : Park Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahiptir. 15 tür kelebek 98 tür bitki bulunmaktadır.

80 Binde Devri Âlem Parkı : 2014 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete açılmış olan parka her gün yüzlerce turist ve yerli halk akın ediyor.

Türk Yıldızlar Parkı : Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin ilk havacılık konseptli parkıdır. Park içindeki Uçak Kafe ile beğenileri toplamaktadır.

Kafem : Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile açılan Kafemler şehrin sosyal hayatını canlandırıyor.

Akyokuş Park : Konya’yı kuş bakışıyla görebileceğiniz tek nokta Akyokuş’tur. Park eşsiz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi : Muhteşem mimarisi, doğal akustik mekanları ve geniş fuaye alanları ile hizmet veren kongre merkezi, toplantı ve balo salonları, gala, düğün, iftar gibi organizasyonlara hizmet verebilecek üst düzey mutfak altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kongre, fuar, sergi, müzikal, film galaları ve şirket toplantıları gibi her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Konya Şehir Tiyatrosu : Konya’nın kültür-sanat hayatına katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güçlü kadrosu ve sahnelediği oyunlarla şehrin sevilen etkinlik alanlarından biridir.

Çatalhöyük Neolitik Kenti : Konya’nın 52 kilometre güneydoğusunda yer alan Çatalhöyük Antik Kenti; MÖ 7400 ve 6200 yılları arasında yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı, avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden, ilk yerleşme, ilk ev mimarisi ve ilk kutsal yapılara ait özgün buluntularıyla insanlık tarihine ışık tutan bir coğrafyadır. 2012 yılında, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Selçuklu Seyir Tepesi : Eşsiz şehir manzarası ile yakın zamanda hizmete sunulan ve 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen Seyir Tepesi’nde 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası ve 210 araç kapasiteli otopark gibi alanlar bulunmaktadır.

Konya Kent Plaza : Konya Kent Plaza, Konya şehir merkezinde, alışveriş tutkunlarına geniş bir mağaza yelpazesi sunan bir alışveriş merkezidir. Bu modern plazada, giyim ve aksesuar mağazalarından elektronik eşyalara, kitapçılardan kafe ve restoranlara kadar birçok farklı sektörden mağaza bulunmaktadır. Konya Kent Plaza, şehrin kalbinde yer almasıyla hem yerel sakinlerin hem de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Alışverişin yanı sıra, burada düzenlenen etkinlikler ve kampanyalar da müşterilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Konya Kent Plaza, alışverişin keyifli bir deneyim haline geldiği, çağdaş ve şık bir alışveriş destinasyonu olarak tanımlanabilir.