Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et

Конья

Повседневная жизнь

Повседневная жизнь

Базар Бедестен Коньи; Это самый старый, самый большой и самый известный базар Коньи. В этом базаре, где вы можете найти все, что захотите, с соответствующими ценами за каждый бюджет.

Район шюкран, Таш капы медресе проспект, Базар Мевлана, Базар Йералты, Базар Бюйюк коня, Базар Алааддин, Базар Шейх шамил меркези являются другими базарами где можете найти то что вы хотите

Konya'nın Turizmi

Местные продукты

Тирит (Турецкое блюдо) : Один из блюд, которые можно найти на столе на свадьбах и специальных приглашениях.

Папара блюдо из сухого хлеба и бульона : Это блюдо, приготовленное путем смешивания чистого хлеба с йогуртом и соусом. В целом его готовят в Рамадане.

Суп арабашы : Хотя он называется супом, он может быть основным блюдом обладая энергией и вкусом.

Пирожок Мевлана : Вы можете себе представить, какое восхитительное внутренное тесто с луком, фаршем и петрушкой. Когда тонкое тесто в форме треугольника заполняется начинкой, оно становится невероятно вкусным

Листовой металл : Путается со словом "Сач" но на самом деле называется "Садж". Это восхитительный десерт, уникальный для Коньи.

Печеный кебаб : Говорят, что печеный кебаб, изготовлен с ребра и передной руки, самый приемлемый.

Хлеб с мясом : Это один из символов Коньи. Мало кто не слышал про хлеб с мясом. Когда это впервые слышно, считается, что мясо помещается в хлеб. Но это не так.

Konya'nın Turizmi

Sosyal Alanlar

Beyşehir Gölü Milli Parkı : Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü farklı ekosistemleri bünyesinde barındırıyor. 1993’ten bu yana Milli Park unvanını taşımaktadır.

Sille Baraj Parkı : Konyalıları tabiat ve su ile buluşturan park Türkiye’nin en büyük parklarından biridir.

Tropikal Kelebek Bahçesi : Park Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahiptir. 15 tür kelebek 98 tür bitki bulunmaktadır.

80 Binde Devri Âlem Parkı : 2014 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete açılmış olan parka her gün yüzlerce turist ve yerli halk akın ediyor.

Türk Yıldızlar Parkı : Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin ilk havacılık konseptli parkıdır. Park içindeki Uçak Kafe ile beğenileri toplamaktadır.

Kafem : Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile açılan Kafemler şehrin sosyal hayatını canlandırıyor.

Akyokuş Park : Konya’yı kuş bakışıyla görebileceğiniz tek nokta Akyokuş’tur. Park eşsiz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi : Muhteşem mimarisi, doğal akustik mekanları ve geniş fuaye alanları ile hizmet veren kongre merkezi, toplantı ve balo salonları, gala, düğün, iftar gibi organizasyonlara hizmet verebilecek üst düzey mutfak altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kongre, fuar, sergi, müzikal, film galaları ve şirket toplantıları gibi her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Konya Şehir Tiyatrosu : Konya’nın kültür-sanat hayatına katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güçlü kadrosu ve sahnelediği oyunlarla şehrin sevilen etkinlik alanlarından biridir.

Çatalhöyük Neolitik Kenti : Konya’nın 52 kilometre güneydoğusunda yer alan Çatalhöyük Antik Kenti; MÖ 7400 ve 6200 yılları arasında yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı, avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden, ilk yerleşme, ilk ev mimarisi ve ilk kutsal yapılara ait özgün buluntularıyla insanlık tarihine ışık tutan bir coğrafyadır. 2012 yılında, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Selçuklu Seyir Tepesi : Eşsiz şehir manzarası ile yakın zamanda hizmete sunulan ve 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen Seyir Tepesi’nde 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası ve 210 araç kapasiteli otopark gibi alanlar bulunmaktadır.