Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
بحث GTIP
ما هو GTIP؟ عبارة عن مختصر الوضعية الاحصائية للتعريفة الجمركية. ان GTİP المستخدمة بدل جدول التعريفة بشكل عام في بلدنا, في الحقيقة هو الاسم الذي تم اعطاؤه رمزاً متكوناً من 12 رقم في جدول التعريفة الجمركية التركية. لقد تم تسمية GTİP باللغة الانجليزية على انه رمز HS , التعرفة الجمركية , القانون المنسق او النظام المنسق. ان رمز GTİP عباةر عن 6 ارقام في جميع بقاع العالم. وبالاشتراك مع هذا, من الممكن ان يتم استخدام رموز مختلفة 4 او 6 خانات بعد الرمز المتكون من 6 ارقام حسب احتياجات كل دولة.
هل قمتم باضافة GTIP الى منتجاتكم؟ Dünya Gümrük Örgütü’ne bağlı olan ve 170’den fazla ülkede kullanılan ürün kodlama sistemi “armonize sistem”; Gümrük vergilerinin tespitinde, uluslararası ticaret istatistiklerinin tutulmasında, yerel vergilerin tespiti ve toplanmasında, menşe kurallarının saptanmasında, ticaret müzakerelerinde, dış ticareti “söz konusu kontrollere bağlı olan” ürünlerin izlenmesinde, nakliye vergileri ve istatistikleri için kullanılmaktadır. Siz de ürünlerinize GTİP kodu ekleyerek, hedef kitlenizin ürünlerinize erişimini kolaylaştırabilirsiniz. قوموا بملئ استمارة الطلبات من اجل تنظيم معلومات الشركة.
بحث GTIP