Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
GTIP Suche
WAS IST GTIP? Es ist eine Abkürzung für die Zolltarifstatistik. In unserem Land ist die GTIP, die anstelle der Tariftabelle im Allgemeinen verwendet wird, ein 12-stelliger Code im türkischen Zolltarifrahmen. GTIP ist im Englischen als HS Code, Customs Tariff, Harmonized Code oder Harmonized System bekannt. Der GTIP Code ist weltweit 6-stellig. Jedes Land kann nach dem 6-stelligen Cod, verschiedene Code von 4 oder 6 Ziffern, entsprechend ihren Bedürfnissen verwenden.
HABEN SIE IHREN PRODUKTEN EINE GTIP ZUGEFÜGT? Dünya Gümrük Örgütü’ne bağlı olan ve 170’den fazla ülkede kullanılan ürün kodlama sistemi “armonize sistem”; Gümrük vergilerinin tespitinde, uluslararası ticaret istatistiklerinin tutulmasında, yerel vergilerin tespiti ve toplanmasında, menşe kurallarının saptanmasında, ticaret müzakerelerinde, dış ticareti “söz konusu kontrollere bağlı olan” ürünlerin izlenmesinde, nakliye vergileri ve istatistikleri için kullanılmaktadır. Siz de ürünlerinize GTİP kodu ekleyerek, hedef kitlenizin ürünlerinize erişimini kolaylaştırabilirsiniz. Füllen Sie bitte das Anfrageformular aus, um Ihre Unternehmensinformationen zu bearbeiten.
GTIP Suche