Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et

قونيا

المعيشة اليومية

المعيشة اليومية

ان سوق قونيا بيديستين؛ تعتبر من الاسواق الاشهر والاكبر والاقدم لقونيا. كما انه عبارة عن سوق يمكنكم ان تجدوا فيها كل ما تبحثون عنه وباسعار مناسبة لكل ميزانية. تقع في حي شوكران شارع مدرسة تاش كابي.

سوق مولانا, سوق تحت الارض, سوق قونيا الكبير, سوق علاء الدين, سوق الشيخ شامل المركزي والاسواق الاخرى الذي يمكنكم العثور عليها عند البحث عنها.

Konya'nın Turizmi

الاكلات المحلية

تيريت : عبارة عن واحدة من الاكلات التي تأتي في المقدمة في موائد الاعراس والدعوات الخاصة

بابارا : عبارة عن طعام رئيسي تم تحضيره من اتحاد الخبز البائت مع اللبن والصلثة. يتم تحضيرها بكثرة في الموائد الرمضانية

Arabaşı Çorbası : يمتلك طعماً و لذة واحتمالية ان تكون طعاماً رئيساً خاص بنفسه مهما قيل له انه حساْ

بورك مولانا : يمكنكم ان تخمنوا لذتها ماذا سيكون وماذا سيكون حشوته المحتوية على البصل,. اللحم المفروم والبدقونس. يقوم باضافة اللذات الى لذتها وطعمها عندما يلتقي رقائق الخبز بالمحتويات والمجهزة على شكل مثلث.

ما بين اللوح : يتم خلطها ما بين اللوح ولكنه يكون بين اللوح فقط. تعتبر من الحلويات اللذيذة الخاصة بقونيا

كباب الفرن : يقال انه كباب الفرن المحضر من الذراع الامامية وضلوع الحيوان يكون مفضلاً

الخبز باللحم : تعتبر واحدة من رموز قونيا. هناك عدد قليل جداً من الذين لم يسمعوا بالخبز باللحم لغاية الان. عندما يتم سماعها لاول مرة يعتقد انه يتم وضع اللحم ما بين الخبز. ولكنه ليس كذلك.

Konya'nın Turizmi

Sosyal Alanlar

Beyşehir Gölü Milli Parkı : Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü farklı ekosistemleri bünyesinde barındırıyor. 1993’ten bu yana Milli Park unvanını taşımaktadır.

Sille Baraj Parkı : Konyalıları tabiat ve su ile buluşturan park Türkiye’nin en büyük parklarından biridir.

Tropikal Kelebek Bahçesi : Park Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahiptir. 15 tür kelebek 98 tür bitki bulunmaktadır.

80 Binde Devri Âlem Parkı : 2014 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete açılmış olan parka her gün yüzlerce turist ve yerli halk akın ediyor.

Türk Yıldızlar Parkı : Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete sunulmuştur. Türkiye’nin ilk havacılık konseptli parkıdır. Park içindeki Uçak Kafe ile beğenileri toplamaktadır.

Kafem : Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile açılan Kafemler şehrin sosyal hayatını canlandırıyor.

Akyokuş Park : Konya’yı kuş bakışıyla görebileceğiniz tek nokta Akyokuş’tur. Park eşsiz manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor.

Selçuklu Kongre Merkezi : Muhteşem mimarisi, doğal akustik mekanları ve geniş fuaye alanları ile hizmet veren kongre merkezi, toplantı ve balo salonları, gala, düğün, iftar gibi organizasyonlara hizmet verebilecek üst düzey mutfak altyapısı ile ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kongre, fuar, sergi, müzikal, film galaları ve şirket toplantıları gibi her türlü bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Konya Şehir Tiyatrosu : Konya’nın kültür-sanat hayatına katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güçlü kadrosu ve sahnelediği oyunlarla şehrin sevilen etkinlik alanlarından biridir.

Çatalhöyük Neolitik Kenti : Konya’nın 52 kilometre güneydoğusunda yer alan Çatalhöyük Antik Kenti; MÖ 7400 ve 6200 yılları arasında yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı, avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden, ilk yerleşme, ilk ev mimarisi ve ilk kutsal yapılara ait özgün buluntularıyla insanlık tarihine ışık tutan bir coğrafyadır. 2012 yılında, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Selçuklu Seyir Tepesi : Eşsiz şehir manzarası ile yakın zamanda hizmete sunulan ve 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen Seyir Tepesi’nde 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası ve 210 araç kapasiteli otopark gibi alanlar bulunmaktadır.

Konya Kent Plaza : Konya Kent Plaza, Konya şehir merkezinde, alışveriş tutkunlarına geniş bir mağaza yelpazesi sunan bir alışveriş merkezidir. Bu modern plazada, giyim ve aksesuar mağazalarından elektronik eşyalara, kitapçılardan kafe ve restoranlara kadar birçok farklı sektörden mağaza bulunmaktadır. Konya Kent Plaza, şehrin kalbinde yer almasıyla hem yerel sakinlerin hem de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Alışverişin yanı sıra, burada düzenlenen etkinlikler ve kampanyalar da müşterilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Konya Kent Plaza, alışverişin keyifli bir deneyim haline geldiği, çağdaş ve şık bir alışveriş destinasyonu olarak tanımlanabilir.